Jeszcze wczoraj pisaliśmy o najnowszym produkcie Gigabyte, karcie graficznej GeForce GTX 670 Wind Force 2X, a już dziś pojawiają się doniesienia o kolejnym GTX 670 z niereferencyjnym chłodzeniem. Tym razem premierę nowego układu zapowiada mało znany producent ELSA, który przygotował bardzo ciche chłodzenie do potężnego układu NVidii.

ELSA GTX 670 S.A.C. (Silent Air Cooling) to referencyjny układ GTX 670 z bardzo ciekawym systemem chłodzenia, który opiera się na sporych rozmiarów radiatorze, a także dwóch wentylatorach 75mm. Co ciekawe chłodzenie ma generować hałas na poziomie jedynie 12dB. Producent zapewnia również, że  system S.A.C. ma pozwolić na pracę w temperaturach nawet o 12 stopni niższych niż w przypadku chłodzenia referencyjnego.

Karta pojawi się na rynku 11sierpnia, lecz nie wiadomo nic o polskiej dystrybucji urządzenia.

Źródło: TechPowerUp

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj