Decydując się na zakup telefonu komórkowego, warto wziąć pod uwagę kilka parametrów, które mają wpływ na funkcjonalność telefonu. Przede wszystkim dobrze jest przyjrzeć się ekranowi aparatu, od niego bowiem zależy prostota użytkowania sprzętu.

Ekran telefonu komórkowego to niezwykle ważny jego element, bez którego znacznie spada funkcjonalność urządzenia. Wybierając zatem optymalny do potrzeb telefon, należy skupić się na rozdzielczości ekranu, nasyceniu kolorów, wymiarach przekątnej oraz technologiach antyrefleksyjnych, jakie zastosowano w wybranym modelu. Jeśli chodzi o rozdzielczość, nie wolno popadać w przesadę; ludzkie oko na ekranie smartfona nie widzi więcej niż Full HD, czyli 1920×1080 p. Zwiększanie tej wartości jest więc bezcelowe, ponieważ użytkownik nie  dostrzeże żadnej różnicy.

Rozdzielczość ekranu

W kwestii rozdzielczości ekranu w telefonach wbrew pozorom nie obowiązuje zasada – im więcej, tym lepiej. Jest raczej odwrotnie. Im mniejsza rozdzielczość, tym mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie – dłuższa wytrzymałość baterii. Jest to szczególnie ważna informacja dla wszystkich tych, którzy nie mają możliwości podładowania akumulatorka w ciągu dnia.

Nasycenie kolorów

PureMotion to określenie Nokii gwarantujące płynną regulację kolorów i kontrastu oraz głęboką czerń. Dobrymi parametrami, jeżeli chodzi o nasycenie barw, może się również pochwalić HTC One. Natomiast w Samsungach kolorystyka jest mocno przejaskrawiona. Jednak nie stanowi to większego problemu przy użytkowaniu telefonu. Warto zapoznać się z ofertą dostępnych aparatów (np. telefonami w ofercie Plus) i ich opisami.

Wymiary przekątnej

Wymiary przekątnej ekranu mogą sięgać nawet 5 cali. Telefony o dużych przekątnych są dobrą propozycją dla tych osób, które wykorzystują telefon do wysyłania maili, sprawdzania stron internetowych, sporządzania notatek w telefonie. Bogatą ofertą telefonów na kartę dysponują największe sieci komórkowe. Funkcja oszczędzania baterii, jaką posiada już każdy smartfon, pozwala na zredukowanie zużycia akumulatora nawet przy tak dużym wyświetlaczu.

Oszczędzanie baterii

Istotnym elementem dobrego telefonu jest system oszczędzania baterii poprzez ściemnianie lub rozjaśnianie ekranu w zależności od oświetlenia,w jakim się znajduje się użytkownik. Z funkcją oszczędzania baterii możemy się już spotkać w niemal każdym telefonie. Jeżeli chodzi o dobrą widoczność w pełnym świetle, to godnym polecenia telefonem będzie LG Swift Black.

Z ofertą telefonów oraz ich pełną specyfikacją możemy w każdej chwili zapoznać się na stronach internetowych sieci komórkowych. Znajdziemy tam dokładne parametry interesującego nas modelu, co pozwoli na dokonanie dobrego wyboru.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

komentarze 3

  1. Witam, nie działa Państwa formularz kontaktowy. Można poprosić o adres @ lub numer telefonu w celu nawiązania wspołpracy?

  2. Jestem przeciwnikiem dużych ekranów. Na 4calach spokojnie można wygodnie odbierać maile, sporządzać notatki itp. Jeśli chcemy tworzyć rysunki czy inne rzeczy, w których wielkość ekranu ma rzeczywiście znaczenie – warto zaopatrzyć się w tablet. Moda na duże ekrany niestety cały czas brnie dalej.

Skomentuj