Już od bardzo wielu lat druk 3d rozwija się dynamicznie i staje się przydatny w coraz większej liczbie firm i branż, gdzie zwykle do tej pory nie był on powszechnie wykorzystywany do produkcji. Wykorzystanie druku 3d pomaga wielu branżom stawać się jeszcze nowocześniejszymi i bardziej dynamicznymi. Druk ten oferuje wiele zalet, których próżno szukać w produkcji przemysłowej, która wymaga znacznie większych nakładów zarówno finansowych, jak i organizacyjnych.

Uruchomienie produkcji przemysłowej to niesamowicie duży koszt startowy, który zwykle zwraca się dopiero w sytuacji, gdy decydujemy się na wyprodukowanie znaczących ilości danego przedmiotu. Niezależnie od materiału będziemy musieli ponieść całkiem spore nakłady na rozpoczęcie samej produkcji. W przypadku druku 3d koszt ten jest inaczej rozłożony. Dzięki temu, że w zasadzie wystarczy jedynie wprowadzenie projektu, uruchomienie produkcji małego nakładu jest znacznie prostsze i szybsze. To największa przewaga druku 3d nad innymi metodami produkcji. O ile jednostkowy koszt wyprodukowania jednego przedmiotu będzie nieco droższy w przypadku tej formy druku, o tyle całościowo przy małych i średnich nakładach nasze korzyści są zauważalne i przemawiają na rzecz druku 3d.

Czytaj także: Amsterdam: Drukarki 3D drukują ławki z plastikowych toreb

Postaw na precyzję i idealne odwzorowanie

Druk 3d oferuje również niezwykle duży poziom precyzji i perfekcyjne odwzorowanie wszystkich zaprojektowanych przez nas elementów. Dokładność drukarek 3d jest niesamowicie duża, a sam proces produkcji nie wymaga aż tak dużej kontroli ze strony człowieka, jak w przypadku produkcji na dużej linii produkcyjnej i przemysłowej. Jest również znacznie bezpieczniejszy, a kontrola sprowadza się głównie do testowania uzyskanych produktów, dopilnowania by całe otoczenie maszyn było bezpieczne oraz zadbania o ciągłość produkcji, w tym zapewnienie niezbędnego drukarce materiału do wykonania tworzonych przedmiotów.

Drukarki 3d, a tworzywa sztuczne

Produkcja wyrobów z tworzy sztucznych u https://cubicinch.pl/uslugi/produkcja-czesci-z-tworzyw-sztucznych/ to rozwiązanie, które pozwala na szybkie stworzenie wielu potrzebnych przedmiotów bez konieczności tworzenia całej linii produkcyjnej, co zwykle wiązać się będzie z olbrzymimi kosztami jej wdrożenia i idącym za tym sporym kosztem startowym. Na przykładzie tworzyw sztucznych doskonale widać elastyczność tego rodzaju druku. Można z nich wykonać nawet najbardziej zmyślne kształty i zrealizować najśmielsze koncepcje, których stworzenie bez użycia tego typu urządzeń byłoby niewykonalne lub bardzo utrudnione.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj