Drony Informacje prasowe

DroneTech World Meeting 2018 w Toruniu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Eksperci szacują, że polski rynek bezzałogowych statków powietrznych w ciągu najbliższych dziesięciu lat osiągnie wartość 10 miliardów złotych. Nasz kraj jest nie tylko jednym z pierwszych na świecie, który wypracował kompleksowe regulacje prawne w zakresie komercyjnych lotów dronami – nie brak u nas również technologii, niebanalnych inicjatyw oraz pasjonatów tej dziedziny. Wpływa to bardzo korzystnie na prognozy rozwoju całego sektora, a także plasuje Polskę w światowej czołówce branży – potencjał ten pozwalają rozwijać DroneTech World Meeting 2018, unikatowe wydarzenie odbywające się co roku w Toruniu.

Co to jest DroneTech World Meeting?

DroneTech World Meeting to międzynarodowe spotkanie naukowców, biznesmenów i miłośników wszystkiego, co związane z nowoczesnymi technologiami bezzałogowymi. To innowacyjna platforma łącząca świat biznesu, świat nauki i świat entuzjastów, dająca im wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, pozyskiwania klientów i edukowania.

Wydarzenie to podzielone jest na dwie części: dzień biznesowy, mający na celu budowanie relacji między usługodawcami, producentami, naukowcami, instytucjami publicznymi i klientami oraz dzień otwarty, podczas którego mile widziany jest każdy, kto chce poznawać najnowsze technologie już funkcjonujące w życiu codziennym – a także takie, które dopiero przyniesie nam przyszłość. Jak do tej pory odbyły się już dwie edycje tego wydarzenia, zaś trzecia planowana jest na 19-20 października tego roku. Podobnie jak w poprzednich latach, gościć będziemy w Arenie Toruń.


W DroneTech World Meeting 2018 wezmą udział ministrowie z dwóch ministerstw: Jadwiga Emilewicz z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marek Zagórski z Ministerstwa Cyfryzacji. Ministrowie wezmą udział w panelach dyskusyjnych jak i będą chcieli poznać technologie prezentowane w strefie targowej oraz strefie praktycznych prezentacji.

DroneTech World Meeting 2018 zostanie wzbogacone o część dla Kół Naukowych. Wśród wystawców pojawią się właśnie organizacje studenckie tworzące rozwiązania technologiczne związane z pojazdami, systemami bezzałogowymi oraz autonomicznymi. Oprócz tego pojawią się też przedstawiciele humanistycznych Kół Naukowych by promować interdyscyplinarność zespołów badawczych. Głównym celem tego wzbogacenia jest ogólnopolska integracja organizacji studenckich, a także budowanie relacji między Kołami Naukowymi, a podmiotami gospodarczymi, po to by tworzyć możliwości podjęcia współpracy pomiędzy nimi. Między innymi z tego powodu na wydarzeniu pojawi się podsekretarz stanu p. dr Piotr Dardziński (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Organizacje chcące zaprezentować się w trakcie wydarzenia powinny kontaktować pisząc na adres: office@dronetech-poland.com


DroneTech Race Cup

W ramach DroneTech World Meeting zbliżamy do siebie biznes, naukę i pasję oraz zdrową, fascynującą rywalizację – pod postacią DroneTech Race Cup, czyli halowych wyścigów dronów. Cztery silniki, cztery śmigła, systemy kontroli, kamera pokładowa i rama, na której zaawansowane technologicznie podzespoły złożone w jedną całość tworzą niezwykle zwrotną i szybką maszynę sportową – drona wyścigowego mogącego błyskawicznie osiągnąć prędkość 180 km/h. Poskromienie takiej latającej bestii wymaga nie tylko specjalnych gogli wizyjnych i bardzo czułego kontrolera, ale również niesamowitych umiejętności pilota, który przy ich pomocy musi sprawić, że stanie się jednością ze swoim latającym bolidem. Integralność ta jest warunkiem koniecznym by okiełznać karkołomne, widowiskowe tory świetlne. Jest też generatorem emocji, które od trzech lat podbijają serca cały czas rosnącej rzeszy kibiców głodnych nowych doznań i nowych przeżyć, na które czekali od dawna.

DroneTech Race Cup nazywane jest przez użytkowników największą i najlepszą imprezą sportową tego typu w Polsce. Pierwsza edycja była przetarciem szlaku nie tylko dla nas, udało nam się zorganizować tego typu wydarzenie w zamkniętym obiekcie sportowym, tym samym wprowadzając nową jakość niezależnych pogodowo rozgrywek. Dzisiaj DroneTech Race Cup to wydarzenie, które przyciąga największą ilość zawodników spośród wszystkich zawodów w Polsce – zaś wśród nich znajduje się polska czołówka graczy oraz mistrz świata. Jesteśmy marką, o której mówi się w czołowych mediach w Polsce oraz mediach branżowych za granicą.

Realizacja idei, które przyświecały nam od początku – chęć łączenia świata biznesu ze światem nauki i entuzjastów technologii UAV – dostrzeżona została również na arenie międzynarodowej, potwierdzając znaczenie i potencjał tego wydarzenia. Na początku 2018 roku prestiżowy portal DroneII.com (DroneIndustryInsights), analizujący globalny rynek dronów, opublikował swój coroczny raport o jego stanie. Wśród tysiąca wyróżnionych w grafice „The Drone Market Environment 2018” firm oraz organizacji z całego świata znalazły się cztery polskie – Drone Tech Meeting uplasowało się wśród 27 najważniejszych wydarzeń w kategorii „Shows, Conferences, Events”. To świetne i bardzo znamienne uhonorowanie kilku lat naszej ciężkiej pracy – której efektów będziecie mogli doświadczyć już w październiku.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Cieszy, że impreza jest już rozpoznawalna na globalnym rynku. Cieszy rownież tak duża liczba pasjonatów, którzy bawiąc się wdrażają nowe rozwiązania technologiczne i mogą je zaprezentować biznesowi.

Skomentuj