Nie od dziś wiadomo, że to właśnie dobra reklama jest prawdziwą dźwigną handlu. Niezależnie, więc od tego czy właśnie otworzyliśmy nową firmę, czy też mam ją już od lat, jedno jest pewne. Na każdym z tych etapów musimy postarać się o dobrą reklamę.

Reklama kiedyś

CO ciekawe, reklama wcale nie jest jednym wielkich wynalazków XX wieku. W rzeczywistości, z reklamą choć może rozumianą nieco inaczej, mieliśmy do czynienia już w okresie starożytności. Przeważnie miała ona charakter rysunkowy oraz ustny. Jednym, słowem stosowano marketing zbliżony do dzisiejszego marketingu szeptanego a także liczne banery. Na murach rysowano reklamę miejsca lub też świadczonej usługi. Prawdziwy przełom nastąpił dopiero w momencie wynalezienia druku. W chwili pojawienia się pierwszych gazet, świat opanował szał reklam umieszczanych w gazetach, które czytali niemal wszyscy, od dzieci po osoby starsze. Taka reklama więc, trafiała do jeszcze większej liczby odbiorców.

Gadżety reklamowe"MARKETING" Sketch Notes on Blackboard (advertising management)

Oczywiście po znacznie dłuższym czasie niż kilkanaście lat, w życie wszedł nowy sposób pozyskiwania klientów. Wraz z rozwojem techniki, umożliwiono wykonywanie indywidualnych gadżetów reklamowych, których rodzajów tak naprawdę może być tysiące. Wszystko zależy do rodzaju klienta do którego skierowana jest nasza oferta. Tak naprawdę jednak, najlepsze wyniki dają gadżety uniwersalne, które z łatwością nadawać się będą dla klientów z niemal każdej grupy wiekowej. Takim uniwersalnym zupełnie gadżetem, niewątpliwie są długopisy. Długopis to przedmiot często i chętnie używany, w pracy, na studiach czy też w szkole. Im częściej klient po niego sięga, tym bardziej zapamiętuje nazwę naszej firmy, co jest naprawdę dużym sukcesem. Warto również dodać, iż koszt takiego długopisu reklamowego jest naprawdę niewielkie a okres czasu, przez jaki znajduje się on w obiegu może liczyć nawet kilka lat. Długopisy często gubimy, pożyczamy a potem nie otrzymujemy ich powrotem. Z punktu widzenia reklamującego, to niezwykle pozytywna sytuacja, gdyż nazwa naszej firmy oraz towarzyszący jej slogan, może w ten sposób obiec jeszcze większą liczbę ludzi.

Długopisy reklamowe kupisz na stronie: http://www.penmarket.pl/dlugopisy-metalowe.html – zapytaj o hurtową ofertę.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj