Poradniki

Disney Plus – co warto wiedzieć o tej usłudze?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gdy parę lat temu ogłoszono, że Disney Plus pojawi się w Polsce, wiele osób się ucieszyło. 14 czerwca 2022 roku faktycznie ta platforma zawitała do naszego kraju. Dziś wiemy już, że udało jej się osiągnąć spory sukces.

Co wchodzi w skład Disney Plus?

Na samym początku warto przyznać, że oferta amerykańskiej platformy jest naprawdę bogata i nieustannie poszerzana. Oczywiście Disney ma prawa do swoich produkcji, więc na liście filmów znajdziemy ich najpiękniejsze bajki. Jednak nie brakuje również innych propozycji. Disney Plus to także największe hity takich marek jak National Geographic, Marvel, Pixar, FOX czy Star Wars.

Tak dobra oferta sprawiła, że na ten moment platformę na całym świecie subskrybuje ponad 160 milionów osób. Jest to znakomity wynik, który sprawia, że nie musimy martwić się o przyszłość Disney Plus. Miejmy również na uwadze to, że platforma dalej nie zadebiutowała w niektórych państwach, w tym również tych europejskich. Dlatego potencjalna baza odbiorców jest jeszcze większa.

Disney + cena jest konkurencyjna

Oczywiście ważnym aspektem jest cena. Subskrybenci mają dwie możliwości, które prezentują się następująco:

  • Miesięczny abonament w cenie 28,99 zł
  • Roczny abonament w cenie 289,90 zł, a więc oszczędność 15% względem miesięcznej opłaty

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, czy istnieje możliwość oglądania na różnych urządzeniach. Owszem, na jednym koncie możemy utworzyć do 7 profili i jednocześnie oglądać nawet na czterech urządzeniach. Dzięki temu jest to znakomita propozycja dla rodzin.

Jak widać Disney + cena jest atrakcyjna. Dodajmy do tego, że serwis umożliwia nam oglądanie seriali i filmów w najwyższej jakości. Część materiałów możemy odtworzyć w rozdzielczości 4k z systemem obrazu HRD 10 i Dolby Vision. Również jakość dźwięku spełnia wszelkie standardy. Podkreślmy jeszcze, że Disney Plus nie oferuje klientom różnych wariantów cenowych, które wiązałyby się z maksymalną jakością obrazu. To duży plus względem Netflixa, który życzy sobie ponad dwukrotnie więcej za możliwość oglądania produkcji w najwyższej dostępnej jakości.

Oczywiście filmy i seriale możemy również oglądać w trybie offline, jeśli wcześniej pobierzemy je na smartfon, tablet czy komputer. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się podczas podróży lub pobytu w miejscu ze słabym łączem internetowym.

Nasze propozycje filmów i seriali

Jak już wspomnieliśmy, w ofercie znajdziemy produkcje Disney’a, Pixara, Marvela czy też filmy i seriale ze świata Star Wars. Natomiast w tym artykule chcielibyśmy szczególnie wyróżnić kilka pozycji:

Zwierzogród

Zacznijmy od Zwierzogrodu, ponieważ ten film animowany stanowi idealny dowód na to, że bajki nadal mogą zachwycać i pokazać nam coś świeżego. Ta produkcja jest przezabawną historią opowiadającą o perypetiach młodej policjantki Judy Hops, która jest królikiem. Wpada ona na trop ogromnej intrygi, a pomagać będzie jej cwany lis Nick Bajer. Dodajmy, że jest to film, przy którym również dorośli znajdą dla siebie wiele ciekawych smaczków. Polski dubbing stoi na najwyższym poziomie, a jakość animacji momentami naprawdę potrafi zachwycić.

Hamilton

Disney Plus ma w swojej ofercie również musicale, a jednym z najlepszych jest właśnie Hamilton. Opowiada on historię imigranta, który stał się jednym z założycieli Stanów Zjednoczonych. Nagrany na żywo spektakl to mieszanka R&B, hip-hopu oraz jazzu. Widz otrzymuje prawdziwą muzyczną ucztę, a do tego opowiadana historia również trzyma w napięciu. Jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z musicalami, to swoją przygodę z tym gatunkiem warto rozpocząć właśnie od Hamiltona.

Free Solo: Ekstremalna wspinaczka

Na platformie znajdziemy również produkcje dokumentalne. Jedną z nich jest opowieść dotycząca Alexa Honnolda, któremu udało się zdobyć 2-kilometrową, pionową formację skalną El Capitan. Co również istotne, zrobił to bez żadnej asekuracji. Produkcja została nagrodzona Oskarem.

Ilość oferowanych widzowi pozycji sprawia, że Disney + cena jest jak najbardziej usprawiedliwiona. W przystępnej kwocie otrzymujemy bogatą ofertę, która trafi zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj