Źródło: Techcrunch

Duża część internautów zna serwis Digg, który był prekursorem takich projektów jak Wykop.pl czy Reddit. I chociaż serwis wciąż jest bardzo popularny, swoje lata świetności ma już za sobą, a teraz został sprzedany za bezcen. I mimo, że dla większości z Nas suma 16mln dolarów nie jest mała, to w porównaniu z nieoficjalną ofertą google sprzed dwóch lat są to jedynie waciki.

Digg powstał w grudniu 2004 roku, jako jeden z nielicznych wówczas serwisów typu Web 2.0, dając swoim użytkownikom możliwość linkowania do ciekawych stron internetowych, a następnie komentowania ich czy przyznawania im punktów. Serwis od samego początku był bardzo popularny, a rekordową popularność zdobył w 2010 roku, gdy google wg. nieoficjalnych źródeł złożyło właścicielom serwisu ofertę na 200mln dol. prawdopodobnie licząc na jeszcze lepszy zarobek właściciele serwisu odrzucili ofertę, co było początkiem końca internetowego giganta.

Źródło: Techcrunch

W ciągu ostatnich dwóch lat Digg stracił bowiem 70 % użytkowników, co przełożyło się na znaczne zmniejszenie zysków. Jako, że serwis wciąż traci, jego twórcy postanowili sprzedać go i tak oto Digg przeszedł we władania trzech przedsiębiorstw.

Jak twierdzi TechCrunch, 12mln dolarów wyłożył Washington Post, który wykupił zespół Digga. Niecałe 4mln dał Linkedln za 15 patentów Digga, natomiast Betaworks wyłożyło 500tys  dolarów za domenę, kod serwisu i ruch, który generował.

Co dalej będzie z Diggiem? Nie wiadomo, chociaż w takim układzie niewiele wskazuje na wielki powrót do łask czytelników.