Doniesienia o problemach AMD nie słabną, nie tylko przez problemy na rynku procesorów, ale także na rynku kart graficznych. Jednym z najgorszych jest ciągły brak na rynku Radeona HD7990, podczas gdy konkurencja wprowadziła już nowe karty. W związku z problemami AMD, sprawy w swoje ręce wzięła firma Powercolor, która wprowadziła na rynek model HD7990, oficjalnie znany pod nazwą Devil 13.

Devil 13 to nic innego jak dwa układy Radeon HD7970 czyli de facto Radeon HD7990. Oprócz diabelskiego połączenia wyróżnia się również iście diabelskim poborem mocy, który oscyluje w granicach 525W. Dodatkowo Devil 13 wymaga podpięcia aż 3 wtyczek 8pin, co może być przeszkodą nawet dla mocnych zasilaczy.

Karta wejdzie na rynek 1 września i prawdopodobnie w tym samym dniu wyjdzie referencyjny HD7990. Wersja Devil 13 jest modelem limitowanym, którego nakład będzie wynosił ok 5-10tys sztuk.

 Źródło: Powercolor

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj