Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Poradniki Telefony

Czym kierować się przy zakupie smartfona w 2022 roku?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup odpowiedniego smartfona wiąże się z szeregiem pytań, które trzeba sobie postawić. Od czego zacząć planowanie zakupu i czy budżet ma znaczenie? Na jakie cechy trzeba zwrócić uwagę, aby cieszyć się funkcjonalnym sprzętem? Łatwiej o strzał w dziesiątkę, jeśli wiadomo czego szukać.

Smartfony i planowany budżet

Istnieją dwa istotne czynniki, na które należy zwrócić uwagę, stojąc przed zakupem smartfona. Pierwszym zagadnieniem jest cena. Rozpiętość cenowa tego typu gadżetów jest ogromna i mieści się w przedziale od 200 aż do 4000zł. Z czego wynika tak spora różnica? Najtańsze modele smartfonów pełnią funkcję prostych telefonów komórkowych. Można sobie na nie pozwolić, nie mając bliżej sprecyzowanych wymagań wobec sprzętu. Natomiast im droższy model, tym bardziej przesycony nowatorskimi technologiami.

Określając górne widełki cenowe urządzeń, które planuje się kupić, warto sprecyzować oczekiwania wobec smartfona. Czy ma dysponować wbudowanym aparatem? Czy prędkość sieci jest priorytetowa? Łatwiej o właściwy wybór, gdy zna się swoje preferencje.

Najważniejsze cechy smartfonów w 2022 roku

Przed zakupem smartfona dobrze jest zapoznać się z ofertą poszczególnych modeli. Niektóre stwarzają szereg ciekawych możliwości, co doceniają nałogowi gadżeciarze. Co warto uwzględnić przed planowanym zakupem?

  • Ekran. Wydawać by się mogło, że wielkość ma znaczenie, ale to nieprawda. Topowe modele doceniane przez użytkowników cechują się technologią ALMOLED/LCD i wysoką rozdzielczością. Współczesne smartfony wspierane są również przed HDR i mają wysoką częstotliwość odświeżania stron. Dzięki temu funkcjonowanie w obrębie sieci przebiega łatwo i przyjemnie.
  • Ładowanie. Producenci smartfonów wychodzą klientom naprzeciw, udostępniając modele, które ładują się szybko. W ciągu zaledwie kwadransa można podładować baterię telefonu za pomocą technologii Quick Charge.
  • Aparaty. Nie ma co ukrywać, że jest to jedna ze sztandarowych i najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności współczesnych smartfonów. Będąc amatorem fotografii, można przebierać w ofertach smartfonów ze wbudowanym aparatem. Dzięki SI możliwe jest wykonywanie zdjęć niezależnie od pory dnia. Ich jakość jest porównywalna do zdjęć wykonywanych przez aparaty cyfrowe.
  • NFC. To naprawdę ciekawa możliwość, której warto przyjrzeć się z bliska. Technologia NFC spotykana w wielu modelach smartfonów umożliwia płatność w sklepie zbliżeniowo. Wystarczy podsunąć urządzenie do terminala i gotowe. NFC koresponduje również z urządzeniami peryferyjnymi.
  • Wodoszczelność. Wypadki chodzą po ludziach. Uszkodzenie telefonu, który rozbije się o chodnik lub zostanie niefortunnie zalany, wpędza w dodatkowe koszty. Amatorzy sportów wodnych powinni zwrócić uwagę na wodoszczelne produkty.

Smartfony i słówko podsumowania

Zakup smartfona nie należy do najprostszych zadań. Ułatwia go pełna świadomość dotycząca jego wykorzystania. Uściślając, warto na dzień dobry określić sumę potrzebną na zakup, a następnie sprecyzować cechy, na których szczególnie nam zależy. Parametry ekranu, czas ładowania baterii i wydajny aparat są najczęściej sprawdzanymi przez klientów cechami. Technologia NFC jest często spotykana w smartfonach wycenianych od 1000zł w górę. W trakcie zakupów warto również postawić na określone parametry, takie jak ilość pamięci RAM i wydajność procesora. Wpływa to na płynność działania aplikacji i odświeżanie stron internetowych.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj