Chcesz zadbać o cyberbezpieczeństwo swojej firmy i zastanawiasz się, jakie rozwiązanie wybrać? Warto zwrócić uwagę na Cloud Security. Dzięki tej usłudze, zyskasz kompleksową ochronę przed zagrożeniami płynącymi z sieci. Czym dokładnie jest Cloud Security? Jak działa to rozwiązanie i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest Cloud Security?

Cloud Security to jedyna na polskim rynku usługa cyberbezpieczeństwa, która łączy w sobie najlepsze technologie, elastyczność chmury i przystępność cenową abonamentu. Chroni urządzenia i sieć nawet przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi na poziomie dostępnym dotychczas tylko dla firm z wyspecjalizowaną kadrą w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa IT. Usługa Cloud Security to nowoczesne rozwiązanie chmurowe, które umożliwia skuteczną cyberochronę firmy, bez konieczności zatrudniania specjalistów, budowania własnej infrastruktury sieciowej czy nakładów inwestycyjnych. Idealnie sprawdza się zarówno w biurze, jak i poza nim, zabezpieczając pracowników przebywających w delegacji lub pracujących w trybie home office. Usługa jest dedykowana dla średnich i dużych firm.

Jak działa rozwiązanie Cloud Security?

Zarejestrowanie się do usługi Cloud Security trwa zaledwie kilka minut. Natomiast uruchomienie samej usługi ochrony systemowej odbywa się w kolejnym dniu roboczym. Wspomniany czas oczekiwania wynosi tyle samo zarówno dla małych, jak i dużych firm. Zarządzanie Cloud Security odbywa się za pośrednictwem wyłącznie jednego panelu. Panel wykorzystuje technologię SOAR (jest w stanie automatycznie zareagować w razie pojawienia się incydentu) oraz Firewall nowej generacji. Więcej informacji na temat usługi można znaleźć tutaj: Cloud Security.

Jakie są zalety korzystania z Cloud Security?

To usługa, która łączy w sobie najnowocześniejsze technologie z elastycznym charakterem wirtualnej chmury. Cloud Security:

  • chroni firmowe urządzenia mobilne i stacjonarne zarówno zalogowane do sieci, jak i w trybie offline,
  • zapewnia bezpieczeństwo pracownikom w biurze, jak i tym pracującym na home office,
  • jest dostępne od ręki (uruchomienie usługi najczęściej odbywa się w następnym dniu roboczym),
  • to gwarancja monitoringu przez całą dobę (przez Cyber Defense Center),
  • zapobiega zagrożeniom z wykorzystaniem uczenia maszynowego na poziomie sieci,
  • zapobiega zagrożeniom poprzez uczenie maszynowe na poziomie urządzenia,
  • jest oparte na rozwiązaniach od takich producentów, jak CrowdStrike, Proofpoint i Palo Alto Networks.

Co ważne, Cloud Security to usługa, którą można dostosowywać do własnych potrzeb biznesowych.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj