Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Poradniki

Czym handlować w Internecie? Model dropshipping.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli chcemy sprzedawać w Internecie to trzeba się zastanowić nad tym, czego polski konsument szuka i spełnić jego oczekiwania. Pod tym względem upodobania konsumentów od kilku lat są dokładnie takie same. Dane, które dostarcza raport „E-commerce w Polsce 2015” Gemiusa wymienia, jako najczęściej kupowane produkty odzież (73%), książki i płyty DVD (67%), sprzęt RTV/AGD (57%).

Poza studentami największą grupę kupujących w Internecie stanowią osoby wykształcone. W tym ze średnim wykształceniem jest to 44%, a z wyższym 32%.

Zakładając sklep warto zastanowić się nad grupą docelowa. To wymaga od nas zbadania konkurencji, wybranie najlepszej dystrybucji i magazynowania. Jednym z największych kosztów sklepów internetowych, jest jednam skuteczne rozwiązanie, które może dać nam o wiele lepsze efekty. Jest to system Dropshipping. Polega to na przeniesieniu odpowiedzialności za wysyłkę oraz za magazynowanie towaru na właściciela hurtowni lub producenta. Hurtownia może zajmować się reklamacjami, gwarancją oraz zwrotem towaru.

Bagexpress.pl

Jest to znakomite rozwiązanie w nowo powstałych firmach i takich, które mają ograniczony budżet na własną działalność lub też po prostu nie chcą inwestować czy zawieszać własnego kapitału.

Jeśli zintegrujemy system sklepu i hurtowni to automatycznie na stronie sklepu będą się pojawiały nowe produkty z hurtowni. Będą dokładnie opisy wraz ze zdjęciami. To pozwoli nam na oszczędność czasu. Jeśli nas sklep ma przynosić zyski to trzeba będzie się skupić na promowaniu własnego wizerunku oraz zdobywaniu coraz to większej ilości klientów.

Dropshipping polega na zarabianiu na różnicach, jakie uzyskamy z rabatów i zniżek. Zawierając umowę z firmą można będzie dokładnie wszystko ustalić, jaka zniżka nas obowiązuje i od jakiej kwoty. Im lepsze warunki wynegocjujemy tym więcej zarobimy. Często jednak prowizja jest ustalona odgórnie i w dużej mierze zależy od wysokości zamówień.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj