Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Poradniki

Czy warto kupić drukarkę 3D?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Drukarki 3D cieszą się coraz większym zainteresowaniem i znajdują wiele zastosowań. Podpowiadamy, czym się charakteryzują oraz jak wybrać sprzęt idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Dowiedz się więcej i sięgnij po najlepsze propozycje na rynku.

Czym jest drukarka 3D?

Drukarka 3D to urządzenie, które umożliwia produkcję różnego rodzaju elementów i detali konstrukcji od podstaw z wykorzystaniem źródłowych plików cyfrowych (najczęściej w formacie STL). Sprzęt pozwala na tworzenie trójwymiarowych przedmiotów z tworzywa sztucznego (filamentu) przy wsparciu zaawansowanych technik. Dziś druk 3D pod kątem ekonomicznym porównywalny jest z wieloma innymi metodami wytwarzania, a jakość powstałych elementów może być bardzo wysoka. Na rynku znaleźć można zarówno urządzenia dla amatorów, jak i sprzęty przemysłowe.

Pamiętaj jednak, aby drukarki 3D kupować w dobrych sklepach. Doskonałą propozycją dla wymagających może być oferta Botland. Ten profesjonalny sklep elektroniczny spotkał się z uznaniem wśród wielu klientów, którzy zawsze szukają sprawdzonych i polecanych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Szerokie zastosowanie drukarek 3D

Technologia druku 3D jeszcze niedawno była wykorzystywana do wytwarzania prototypów elementów. Jednak przez ostatnie lata inżynieria bardzo się rozwinęła, a drukarki mają coraz więcej zastosowań. Ponadto poprawiła się rozdzielczość oraz wytrzymałość strukturalna drukowanych detali. Nie bez znaczenia jest również odporność mechaniczna. Urządzenia te stosowane są więc w różnego rodzaju zakładach, a nawet w nowoczesnej medycynie. Na rynku znaleźć można również drukarki 3D, które świetnie sprawdzą się przy zastosowaniach hobbystycznych. Tego typu sprzęty kupisz w bardzo dobrej cenie.

Czym jest technologia FDM?

W technologii FDM wykorzystuje się włókno z materiału termoplastycznego (filamentu). Podawany jest on z dużej cewki przez podgrzewaną głowicę, a ją kontroluje komputer, który pozwala na zdefiniowanie kształtu. Najczęściej głowica porusza się w dwóch wymiarach, a następnie przesuwana jest nieco w pionie, co pozwala na nakładanie kolejnej warstwy. Taka technologia umożliwia zatrzymanie procesu produkcji i ponowne rozpoczęcie go w nowej strefie, aby móc tworzyć złożone projekty. Atutem drukarki FDM jest wysoka rozdzielczość, powtarzalność i niski koszt eksploatacji. Nic więc dziwnego, że urządzenia te spotkały się z tak dużym uznaniem i cieszą się coraz większą popularnością.

Jak dokonać udanego zakupu?

Szeroki asortyment drukarek 3D sprawia, że nie zawsze wybór jest prosty. Przede wszystkim warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną. Ponadto dobrze jest zasięgnąć opinii profesjonalistów. Członkowie obsługi sklepu internetowego Botland na pewno udzielą Ci wielu cennych porad i zaproponują sprzęt, które idealnie sprawdzi się w Twoich rękach. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.

fot. materiały prasowe

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj