Tablety dziś stały się już na tyle wydajne, że bez problemów można na nich uruchamiać wiele gier, w których grafika trójwymiarowa potrafi zadowolić wielu graczy. Jedynym problemem dla nich jest oczywiście kwestia sterowania. Przeciętny tablet nie ma fizycznych przycisków, które w wygodny sposób dałoby się wykorzystywać w trakcie grania. W trakcie styczniowych targów CES 2012 firma WikiPad pokazała prototypowy tablet, który kieruje właśnie do graczy.

Dziś pojawiły się nowe informacje na temat specyfikacji już finalnej wersji owego urządzenia. Tablet WikiPad, o nazwie (niespodzianka) WikiPad, wyposażony jest w oddzielny moduł, który w każdej chwili można podłączyć do samego urządzenia i korzystać z niego jak pełnoprawnego kontrolera do gier, na którym znajdziemy sporo przycisków, a także dwa analogowe manipulatory. Moduł ten jest odpowiednio wyprofilowany tak, aby wygodnie można było trzymać go w dłoniach.

Wiadomo już, że WikiPad wyposażony jest w wielo-dotykowy ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości natywnej 1280 x 800 pikseli. Dla przypomnienia, prototypowa wersja miała ekran 8-calowy. Producent w tym przypadku zastosował matrycę typu IPS. Pod „maską” kryje się czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, pracujący z częstotliwością 1,4 GHz.

Dodatkowo tablet wyposażony jest też między innymi w 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, Bluetooth, port micro HDMI, port micro USB 2.0, aparat cyfrowy, czytnik kart pamięci, akcelerometr, GPS, kompas oraz jeden głośnik. Warto podkreślić to, że moduł do gier ma dwa głośniki, a więc gracz może bez problemów uzyskać dźwięk stereofoniczny (głośniki znajdują się na awersie i są skierowane do góry).

Nowy tablet dostępny będzie z systemem operacyjnym Google Android „Jelly Bean” 4.1 i ma certyfikat PlayStation Mobile. Oznacza to, że będzie można na nim uruchamiać gry PlayStation. Urządzenie ma obudowę o grubości zaledwie 8,6 milimetra i waży 560 gramów. Warto podkreślić to, że obudowy modułu oraz tabletu są całkowicie matowe. Producent dokonał w tej kwestii poważne zmiany. Prototypowy egzemplarz był błyszczący i producent zdecydował się posłuchać opinii graczy, którzy nawoływali do wymiany obudów właśnie na matowe. Obudowy ostatecznie są nie tylko matowe, ale także wykonane z wytrzymałej gumy, która ma zapewniać to, że urządzenie nie powinno wyślizgiwać się z dłoni.

 

Ceny i terminu dostępności jeszcze nie ujawniono.

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj