Chociaż ostatnie tygodnie należały do NVidii i rynku kart graficznych, zamieszanie wokół AMD  nie maleje. Już wcześniej firma miała problemy z wprowadzeniem na rynek nowych układów, a teraz dodatkowo dochodzą niepokojące wieści, jakoby AMD miało odpuścić rynek CPU na rzecz rozwoju APU. Z pewnością byłby to spory cios dla firmy, a kolejny triumf dla Intela.

Okazuje się jednak, że te informacje niekoniecznie są mrzonkami, a zagrożenie taką sytuacją jest realne. Wydaje się to potwierdzać oficjalny komunikat AMD.

„Polityka firmy AMD jest wciąż ukierunkowana na to by nieustanne zwiększać wydajność procesorów – nie ma co do tego żadnych wątpliwości – zaś rodzina naszych procesorów z serii FX radzi sobie bardzo dobrze na rynku wydajnych komputerów. Przy tym najważniejsze jest dla nas to, żeby to potrzeby użytkowników spełniać na pierwszym miejscu i wierzymy, że jesteśmy w stanie najlepiej się z tego wywiązać za sprawą naszych układów APU. Ma to też swoje odzwierciedlenie w sferze biznesowej naszych działań wraz z innymi partnerami. Jak wielu recenzentów i branżowych analityków już powiedziało, pobijanie kolejnych rekordów w benchmarkach niekoniecznie równa się poprawie wrażeń użytkownika, w szczególności zaś tyczy się to kart graficznych. Jesteśmy skoncentrowani właśnie na odczuwalnych korzyściach i pracujemy nad tym by układy APU dawały ich jak najwięcej w szczególności w tych aplikacjach, które są dla użytkowników ważne.”

Czy zatem kończy się wojna? Czy czeka nas hegemonia Intela na rynku CPU?

Źródło grafiki: 1

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj