Chociaż już od dawna wiadomo, że Windows 8 Phone nie będzie dostępny dla urządzeń I generacji (tych z WP7) to dzisiejsza informacja jest o wiele bardziej zaskakująca, bowiem okazuje się, że Windows Phone 7.8 także nie będzie dostępny dla wszystkich. Boleśnie przekonają się o tym użytkownicy smartfona LG Swift 7, który nie dostanie aktualizacji.

Windows 7.8 miał być pomostem pomiędzy nowym WP8, a starym WP7. Wersja 7.8 miała przenosić część funkcjonalności i interfejs z 8 do starszej wersji systemu. Niestety smart fony LG nie dostaną tej aktualizacji, o czym poinformował sam producent.

Trochę szkoda, ponieważ sam jestem użytkownikiem Swifta 7, a także szkoda z punktu widzenia strategii. Windows Phone miał być platformą, która dla wszystkich urządzeń będzie wyglądała tak samo, a nagle okazuje się, że tak nie będzie. Co ciekawe decyzję podobno podjęło LG, a nie Microsoft. Według jednego z czołowych portali o tematyce Windowsa Phone, LG zamierza wycofać się z rynku WP7/WP8. Cóż szkoda.

Teraz jedyną szansą dla użytkowników Swiftów jest wgranie nieoficjalnego softu lub kupno innego urządzenia. Ja chyba wybiorę drugą opcję i wiem, że już nigdy nie będzie to smartfon LG.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj