Rewolucja pilotowa? Być może. Ale nie mówimy tutaj o pilotach siedzących za sterami wielkich samolotów, ale ogromnych telewizorów… Ray wypuszcza na światło dzienne telewizyjnego pilota pełnego ciekawych funkcji. Każdy z nas lubi gadżety, dlatego nie mogliśmy się oprzeć pokusie i także postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć tej nowości.

 

Pierwsze nasuwające się do głowy pytanie na widok tego produktu było takie: czy to jeszcze pilot czy już smartfon. A jeśli już bardziej to drugie niż to pierwsze – czy to naprawdę jest nam potrzebne, skoro jak dowodzą pytania większość osób i tak nie wykorzystuje w pełni funkcji standardowego pilota. Zanim jednak zaczniemy marudzić warto się zastanowić dlaczego tak jest – czy to wynika z niewiedzy czy z braku potrzeby właśnie. Pomyśl przez chwilę do czego służy Ci pilot – chodzi o to by zmienić kanał, głośność etc. Czy chciałbyś by pilot mógł więcej i czy korzystałbyś z tego? Ray twierdzi, że owszem ludzie tego chcą i potrzebują, dlatego właśnie ich produkt pod tym względem ma nas pozytywnie zaskoczyć.

 

Czy to się przyjmie?

Już dzisiaj jest nazywany super pilotem, gadżetem, królem pilotów, a nawet właśnie smartfnonem. Mimo wszystkich uprzedzeń, może on podbić serce niejednego Polaka, jeśli tylko ten wykaże większą inicjatywę w zapoznaniu się z jego licznymi funkcjami. Na pewno jest to model wielce intuicyjny, wygodny i zrozumiały. Pokochaliśmy takie wcielenie telefonów komórkowych, więc jest spora szansa na to, że jeśli chodzi o kwestię pilotów to również może się sprawdzić. Przede wszystkim pilot od Ray został wyposażony w uwielbiany przez ówczesną generację dotykowy ekran. Dzięki temu samo przełączanie, korzystanie z niego jest nie tylko szybsze i mniej awaryjne, ale ogólnie przyjemniejsze. Jednak czy starsi ludzie wyobrażają sobie obsługę pilota bez klikania? Niech to pozostanie póki co pytaniem bez odpowiedzi. Za to wróćmy jeszcze na chwilę do smartfonowego oblicza pilota Ray, którego działanie przypomina aplikacje, przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych i potrzebnych w standardowym pilocie funkcji.

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj