Szkoło Gorilla Glass produkowane jest przez firmę Corning. Wielu producentów stosuje je w urządzeniach mobilnych które to jak wiadomo są podatne na zarysowania. Wytrzymałość trójki ma być trzy razy większa od poprzedniczki.

Prezentacja trzeciej generacji szkła Gorilla odbędzie się na targach CES 2013. Szkło chroni wyświetlacz urządzenia przed zarysowaniami, upadkiem czy nawet uderzeniem. Poprzednie generacje zwłaszcza ostatnia była niezwykle wytrzymała przez co zyskała pokaźne grono fanów .Jak na razie producent  godnej konkurencji nie ma przez co firma może swobodnie, bez pośpiechu się rozwijać. Zapewniono że nowe szkło będzie korzystać z technologii NDR która to  przekłada się na trzykrotnie większą wytrzymałość a jak będzie w praktyce? To zobaczymy, ale raczej się nie  zawiedziemy. Sam producent pokusi się najpewniej na targach o prezentacje  wytrzymałości produktu.  Później  pozostanie nam tylko czekać na pierwsze smartphony z nowym Gorilla Glass.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj