W dzisiejszym świecie jesteśmy otaczani przez różnego typu oferty i coraz to nowsze technologie, a wszystko po to, żeby ułatwić nam życie. Niestety czasami ciężko nam wybrać najlepszą dla nas możliwość. Na szczęście w tej kwestii możemy liczyć na pomoc – szybką i bezpłatną. Wystarczy dostęp do Internetu. Jednym z serwisów, który może nam pomóc jest nowo powstały Comperio.

Czasy komunistyczne, czyli długie kolejki i częsty brak towaru, stanowczo mamy już za sobą. Dzisiaj jesteśmy z każdej strony, wręcz, bombardowani różnymi reklamami najnowszych towarów. Często nawet samo wyjście po zakupy do supermarketu jest frustrujące. Wchodzimy tam po kilka produktów na obiad, a wracamy z całą masą zupełnie niepotrzebnych rzeczy. Jednak taki namiar nie jest jedynym problemem. Kłopotem jest również wybranie produktu odpowiedniej jakości. Nasze życie w ciągłym biegu nie pozwala nam na śledzenie najnowszych odkryć technologicznych. Dlatego przed zdecydowaniem się na zakup sprzętu dobrze jest go porównać z innym i upewnić się, który nam bardziej odpowiada.

Kiedy stwierdzimy, że czas kupić nowy telefon komórkowy, a nie możemy się zdecydować jaki typ będzie nam najlepiej odpowiadał, wystarczy wejść na stronę serwisu Comperio. Jest bardzo prosta w obsłudze. Zaraz po wejściu na stronę możemy wpisać dwa swoje typy, które chcemy porównać. Pierwszymi informacjami jakie widzimy jest dostępność i cena. Następnie podstawowe cechy takie jak wielkość ekranu, rozdzielczość, wytrzymałość baterii, opisana jest również budowa telefonu oraz, oczywiście, system jaki posiada. Porównana jest także ogólna wydajność i szybkość sprzętu. Wszystko jest napisane bardzo przejrzyście i dodatkowo pokazane na wykresach. Znajdziemy tam również opinię użytkowników danych telefonów.

Wiadomo nie od dziś, że najlepiej uczy się na własnych błędach. Czy jednak warto w ciemno tracić pieniądze? Jeżeli się na czymś nie znamy lub nie jesteśmy na bieżąco z najnowszymi informacjami pamiętajmy o tym gdzie możemy szukać pomocy.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

komentarze 2

  1. Marcin od tabletów Reply

    Sprawdziłem, przeklikałem, bardzo fajny serwis. Podobna mi się przede wszystkim usability, wszystko pod ręką, dobrze widoczne, od razu wiadomo o co chodzi. Co do samej istoty to takie narzędza są zawsze przydatne, ale nie można zapominać też o tym, że to zawsze pewne uproszczenie – choćby klasyczny przykład, ze dwa rdzenie mogą być bardziej wydajne od czterech, bo wiele zależy od producetna i klasy procesora. A wiadomo, ze na takie dokładne info w podobnym portalu nie ma już miejsca.

  2. Jest zbyt wiele zmiennych aby dostarczyć tak szczegółowych informacji. Tak czy inaczej, porównywarka i mi się podoba.

Skomentuj