Informacje prasowe Programowanie

Co robić w ferie 2021? Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli zastanawiasz się co robić podczas najbliższych ferii w 2021 r., to mam dobrą wiadomość. Amazon i Cyfrowy Dialog organizują zajęcia dla dzieci na czas zimowego wypoczynku. Będą to spotkania z cyklu STEM Kindloteka.

Ferie w 2021 roku – inne niż zwykle

Zbliżające się wielkimi krokami ferie w 2021 będą inne niż zwykle. Niestety, ale większość dzieciaków będzie musiała spędzić je w domu. Stąd Amazon Polska razem ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog wyszli na przeciw temu problemu i organizują darmowe zajęcia dla uczniów. Program STEM Kindloteka Online, to cykl bezpłatnych webinarów dla dzieci w wieku szkolnym.

  • Już na początku stycznia rozpocznie się cykl bezpłatnych spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.
  • Webinary będą odbywać się w terminie 4-15 stycznia 2021r.
  • W 2020 roku prawie 36 tysięcy uczestników wzięło udział w zajęciach online Amazon STEM Kindloteka.

Każdego dnia odbędą się 2 webinary:

  1. jeden dla młodszych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej,
  2. drugi zaś dla starszych uczniów z klas 4-6 oraz 5-8.

Nie zabraknie na nich praktycznej wiedzy o kodowaniu, majsterkowania, ciekawej lektury i kreatywnej pracy. Dzieci poznają świat emocji i sztucznej inteligencji oraz postawią pierwsze kroki w Pythonie, jednym z języków programowania. Organizatorzy przygotowali również warsztaty skierowane do całych rodzin.

Wszystkie spotkania zostały podzielone na cykle tematyczne

1. Weźmy emocje na warsztat

Podczas tych spotkań dzieci poznają Gucia – małego jednorożca z magiczną grzywą, która w zależności od odczuwanej emocji, zmienia kolor. Prowadząca, Marta Florkiewicz-Borkowska, pokaże małym uczestnikom, co można zrobić, aby emocje były kolorowe i zaprojektuje wraz z nimi podstawowy zestaw „apteczki natychmiastowej pomocy”.

2. Zmajstrujmy coś… Majsterkowanie wokół (nie)zwykłych wynalazków

Dzieci poznają historie (nie)zwykłych wynalazków, które następnie będą mogły same stworzyć – czyli będzie to czas na majsterkowanie!

3. Bądź jak…

Cykl „Bądź jak…” zainspiruje dzieci do rozwijania pasji i bycia coraz bardziej odważnymi.

4. Programujemy w Pythonie

Pierwsze kroki w języku programowania Python – dla nieco starszych dzieci – z wykorzystaniem darmowych, dostępnych platform do nauki kodowania. Python to jeden z języków programowania dla dzieci opisywany na łamach mojego bloga.

5. Prawdziwa zabawa ze sztuczną inteligencją

Na zajęciach będziemy tworzyć ciekawe projekty z wykorzystaniem Scratcha oraz takich możliwości AI jak rozpoznawanie twarzy, zamiana mowy na tekst, rozpoznawanie rysunków oraz generowanie dźwięków.

6. Szyjemy przytulaki

Zajęcia dla całej rodziny, podczas których nie zabraknie kreatywnej zabawy, a uczestnicy wykorzystają podczas nich często spotykane w domach pojedyncze skarpetki i rękawiczki. Warto już zbierać niezbędne pomoce.

Gdzie, kiedy i o której?

Wszystkie zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:30 – 12:30. Programowanie w Pythonie będzie w każdy wtorek i czwartek o godzinie 11:30. Z kolei każdy w piątek ferii o godzinie 19:00 odbywać się będą zajęcia rodzinne z szyciem pluszaków.

Zajęcia odbywać się będą na platformie ClickMeeting pod adresem: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka

Jeżeli przegapiliście poprzednia wydarzenia tego cyklu, to nic straconego. Archiwalne wydarzenia są dostępne na kanale YouTube Amazon Polska.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj