Cmoar Personal Viewer to nowinka techniczna, która zostanie pokazana 10 czerwca na targach E3 (Electronic Entertainment Expo). Produkt pochodzi z Polski, jest tworem firmy z Mikołowa. Twórcy nie ukrywają, że Cmoar Personal Viewer ma być odpowiednikiem Oculusa Rifta.

Niestety nie wiemy zbyt wiele o tym sprzęcie. Ubogi teaser na Youtube i skrótowe informacje na stronie głównej prodcuenta tworzą pewnego rodzaju aurę tajemnicy, która zostanie zdjęta w przeciągu kilku dni. Jedyne, co wiemy, to fakt, że Cmoar Personal Viewer będzie dedykowane dla fanów kina domowego. Mają być innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwoli odtwarzać obraz w 2D i 3D w zupełnie owej, lepszej jakości. Dzięki tym goglom kinowe wrażenia mają zostać przeniesione na domowe realia.

Dzięki okularom oglądanie ogromnych obrazów w każdej rozdzielczości, bez utraty jakości i pikseli wreszcie będzie możliwe. Cmoar Personal Viewer eliminują także problem migotania obrazu w technologii 3D. Oczywiście okulary będą także dla graczy, którzy na swoich konsolach będą ujarzmiać smoki lub wygrywać kolejne rajdy w wirtualnych autach. Dzięki nim, realizm ma osiągnąć perfekcję. Czy tak faktycznie jest?

Pierwsze recenzje są dość przychylne. Faktycznie niskim kosztem Polacy znów poprawili technologię, która warta jest miliony. Na targach w Los Angeles Cmoar Personal Viewer był rozpoznawalnym polskim produktem, który przyciągał uwagę I dawał o sobie znać niemalże na każdym kroku. Urządzenie zapakowane w stylowy pokrowiec, zawierające specjalne soczewki dla obrazów 2D i 3D oraz interfejs, do którego można podłączyć słuchawki. Okazuje się, e to urządzenie może zastąpić wiele projektorów, naprawiając ich mankamenty i pokazując, że niskim kosztem można zdziałać naprawdę wiele.

W dzień po premierze dowiedzieliśmy się także, że urządzenie będzie nadal rozwijane. Wprawdzie nie jest jeszcze oficjalnie w sprzedaży, ale twórcy zapowiadają, że już niedługo wejdą z Cmoar Personal Viewer na rynek amerykański i europejski. Pozostaje więc nam czekać i liczyć na to, że Cmoar Personal Viewer to będzie godny zastępca obecnych projektów. Godny, polski zastępca, który będzie potwierdzał umiejętność polaków i pokaże, że znów mamy czym się pochwalić.

Dużym plusem urządzenia jest możliwość dowolnego rozwoju. Twórcy nie ukrywają, że szukają programistów, którzy będą pisać różne aplikacje wykorzystujące Cmoar Personal Viewer.

 

Tegoroczne targi E3

Jednak to nie koniec nowinek. Na tegorocznych targach E3 inna ekipa z Polski zaprezentowała swój sztandarowy produkt. Nie chodzi o urządzenie, ale o grę. Wiedźmin 3 Dziki Gon – na targach CD Project Red zaprezentowało pierwszy oficjalny gameplay, w którym Geralt tropi i zabija. Oficjalna premiera gry odbędzie się za rok, w lutym – mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i produkcja terminowo pojawi się na polskich i światowych półkach.

Targi E3 w tym roku można uznać za udane, należące do Polaków, którzy zaakcentowali swoją obecność zarówno w świecie Hardware, jak i Software.

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

Skomentuj