Sapphire to firma która od lat współpracuje z AMD niegdyś ATI .Postanawia ona wprowadzić na rynek kartę HD 7870 z funkcją boost oraz swoim autorskim dwuslotowym chłodzeniem.

Kartę wyposażono w 2GB pamięci Vram wraz z 256 bitową magistralą oraz kośćmi DDR5. Standardowe taktowanie rdzenia to 925 Mhz a wspomniany tryb boost podczas obciążenia może podnieść  „takty” do 975 Mhz  ,pamięci śmigają z prędkością 1500 Mhz (efektywnie 6000Mhz). W  odróżnieniu od zwykłego HD 7870 posiada 1536 procesorów strumieniowych i 96 jednostek teksturujących a to dzięki układowi Thaiti LE (poprzedni układ Pitcairn XT posiadał 1280 PS oraz 80 JT). W karcie znajdziemy też podstawowe już wyjścia HDMI, DVI czy mini Display port. Chłodzenie to autorskie Dual-X które składa się z miedzianych ciepłowodów i dwóch wentylatorów. Niestety producent nie podał najważniejszego czyli ceny.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj