Japońska firma Sony oficjalnie zaprezentowała spod swoich skrzydeł dwa nowe smartphony Xperia. Mają to być ich flagowe urządzenia które posiadają nie przeciętne parametry dla przeciętnego uzytkownika.

Sony Xperia Z pracuje w oparciu o czterordzeniowy układ Snapdragon S4 Pro taktowany zegarem 1.5 GHz wspierany przez 2 GB pamięci RAM, we wnętrzu znajdziemy 16 GB pamięci dostępnej dla użytkownika z możliwością jej powiększenia poprzez karty Micro SD. Wyświetlacz jakim dysponuje telefon ma rozmiar 5″ oraz dysponuje takimi technologiami jak Reality Display czy Bravia Engine Mobile 2 jego rozdzielczość to Full HD (1080p). Zapewne większość osób ucieszy fakt ze urządzenie będzie wodoodporne i ma posiadać aparat o matrycy 13 Mpx z sensorem RS, doposażony zostanie również w obsługę łączności LTE i zbliżeniowej NFC . Znajdzie się też coś dla audiofilów czyli technologia ClearAudio+. Całość ma pracować w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean ale Sony obiecało jego aktualizację do 4.2, zaś za żywotność telefonu odpowie bateria o pojemości 2330 mAh. Różnice z modelem ZL będą się sprowadzać jedynie do zmiany położenia kamery od video rozmów oraz wagi i rozmiarów urządzenia które to ma być lżejsze ale za to grubsze. Jak na razie nie wiadomo jaka będzie cena nowej Xperii ale za to wiadomo że do sklepów ma trafić już w marcu tego roku. Poniżej reklama Xperii Z.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj