Firma Sandisk znana na rynku z różnego rodzaju pamięci przenośnych czy dysków SSD postanawia wprowadzić do sprzedaży dwa nowe modele które zostały zaprezentowane na targach CES.

Jednym z dysków jest 2.5″ Sandisk Ultra Plus przeznaczony do użytku domowego czyli komputerów PC. Jest on zbudowany z układów pamięci NAND flash MLC i ma się wyróżniać krótkim czasem reakcji na polecenia. Można go podłączyć pod standardowe SATA 3 (6 Gbps). Dostępny w wariantach 64, 128 lub 256 GB a ich ceny to odpowiednio 70, 90 i 170 euro, zaś prędkości jakie osiąga wynoszą 530 Mb/s dla odczytu oraz 445 Mb/s dla zapisu danych.

Drugim dyskiem ma być Sandisk X110 który ma się wyrózniać cienką obudową o grubości 7mm przez co jak sam producent wspomina jest przeznaczony dla różnych ultra cieńkich urządzeń, choćby ultrabooków.Oba dyski stworzone zostały w procesie technologicznym 19nm przez co ich popób energii bedzie znikomy.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj