Samsung niegdyś postanowił odświeżyć swoją pierwszą generację Samsunga Galaxy teraz robi to samo z dwójką która w nazwie ma mieć dodatkowe PLUS ale czy oprócz tego dużo się zmieni ? Przekonajmy się.

Już na samym wstępie powiem że zmiany są nikłe by nie powiedzieć że żadne. Ogólnie wiadomo czego można było się spodziewać w końcu to nie nowy model tylko odświeżona wersja starego. No więc tak, odświeżoną wersją Galaxy S2 ma zarządzać nowszy system android w wersji 4.1.2 Jelly Belly a dzięki funkcji Smart Stay znanej z Samsunga Galaxy S3 urządzenie nie wygasi ekranu do puki na nie patrzymy. Wyświetlacz jakim dysponuje to 4.3″ Super Amoled Plus czyli identyczny co w standardowej wersji. W środku znajdziemy mniejszą ilość pamięci wewnętrznej bo 8GB (zamiast 16GB) tyle samo RAM-u czyli 1GB oraz identyczny dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2 GHz ale wytworzony w niższym procesie technologicznym ( 32nm zamiast 45nm) przez co teoretycznie powinien zmniejszyć się pobór energii. Aparat o matrycy 8Mpx, czyli nadal bez różnić, za to w standardzie otrzymamy łączność NFC której nie było. Na razie nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce premiera telefonu oraz jaka jest cena.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj