Ciekawostki technologiczne Gadżety

CES 2013 – Konsola z systemem android oraz procesorem Tegra 4

Pinterest LinkedIn Tumblr

„Project Shield” pod taką nazwą ma zaistnieć nowa przenośna konsola od firmy Nvidia. Urządzenie będzie oparte na układzie Tegra 4 a wyglądem przypominać standardowy pad od konsoli wraz z wyświetlaczem.

Szerzej mówiąc konsola będzie posiadać 5″ ekran dotykowy (Retina) o rozdzielczości HD, port USB oraz HDMI. Sercem urządzenie ma być Tegra 4 która posiada cztery rdzenie Cortex A15. Całością zarządza system Android 4.1 Jelly Bean przez co będziemy mogli korzystać z gier odwiedzając sklep Google Play ale nie tylko bo uwaga, konsola będzie mogła streamować gry PC poprzez Steam co da jej duże pole do popisu i spore możliwości. Wyobrażacie sobie grać na takim urządzeniu choćby w nowego Assassin’s Creed 3 ? To musi robić wrażenie, ale jak z najważniejszym czyli baterią? Producent deklaruje że ma być to maxymalnie do 10 godzin grania i doba oglądania filmów. Zapowiada się całkiem ciekawie a jej premiera ma się odbyć w drugim kwartale tego roku, jak na razie nie znamy niestety ceny urządzenia ale niska na pewno nie bedzie.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj