Dzisiaj targi CES 2013 rozpoczęły się na dobre i wciąż słyszymy doniesienia o ciekawych produktach. Pośród setek pomysłów starych graczy na rynku IT pojawiła się ciekawa koncepcja potentata rynku… samochodowego. Chevrolet, czyli General Motor zapowiedziało technologię Flexible App Framework pozwalającą na tworzenie własnego oprogramowania do samochodów.

Flexible App Framework jest otwartym API pozwalającym na tworzenie własnego oprogramowania do samochodu. Jest to ewenement, ponieważ dotychczas oprogramowanie dostępne w komputerze pokładowym było nie do ruszenia. Teraz każdy programista będzie mógł dopasować komputer do własnych potrzeb.

Trzeba przyznać, że to ciekawe posunięcie, które może dać duże pole do popisu warsztatom tuningowym, a także pozwoli wielu osobom dostosować samochód do swoich potrzeb.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj