Ciekawostki technologiczne Fotografia Gadżety

Canon PowerShot Zoom – nowy sposób nagrywania filmów rodzinnych i przyrodniczych?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Canon PowerShot Zoom, to jeden z tych gadżetów które mogą szybko zdobyć swoich odbiorców. Ten sprzęt może nagrywać i robić zdjęcia z dużych odległości i to w jakości FullHD!

Ile razy mieliście sytuację w której chcieliście nagrać lub zrobić zdjęcie swoim pociechom podczas ważnego momentu ale byliście za daleko? A może widzieliście coś ciekawe podczas wycieczki ale też było to w znacznej odległości? I ten problem rozwiązuje właśnie Canon PowerShot Zoom!

Bądź bliżej wydarzeń dzięki mieszczącemu się w dłoni urządzeniu o rozdzielczości 12 Mpix z obsługą trybu Full HD. Ten niewielki, w pełni automatyczny model PowerShot z jednym obiektywem 100 mm i 400 mm oraz cyfrowym powiększeniem do 800 mm jest idealny dla rodzin, które uwielbiają przygody na świeżym powietrzu i dziką przyrodę, a także dla okazjonalnych obserwatorów ptaków.

W praktyce oznacza to, że ten nowy gadżet od Canona ma możliwość zrobienia powiększenia 1,2x/4,8x/9,6x przy odpowiednio 100/400/800 mm. Podane ogniskowe przeliczono na format 35 mm. Wartość 800 mm to efekt 2-krotnego zoomu cyfrowego w przypadku ogniskowej optycznej 400 mm.

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy podczas czytania informacji o powiększeniach, to co ze stabilizacją? Przecież czy takich powiększeniach nie ma możliwości by ręka nie drżała a przez to obraz był wyraźny. Canon pomyślał o tym problemie i wyposażył PowerShot Zoom w 4-osiowemy, optyczny stabilizator obrazu. Ten sposób stabilizacji obrazu ma zmniejszać zmęczenie oczu wpatrzonych w wizjer o rozdzielczości 2,36 Mpix.

Produkt jest dostępny w przedsprzedaży a Canon wycenił go na 1 559,99 zł.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj