Wielkimi krokami zbliża się premiera już trzeciego po Windowsie XP systemu operacyjnego Microsoftu, a system z 2001 roku wciąż jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Jednakże producenci gier zaczynają dostrzegać przestarzałość tej technologii i tak o to Call of Duty Black Ops 2 nie obsłuży wysłużonego już Windowsa XP.

Producent gry, firma Activision podaje następujące wymagania minimalne:

  • procesor Intel Core 2 Duo E8200 (2,66 GHz) lub AMD Phenom X3 8750 (2,40 GHz)
  • 2 GB pamięci RAM dla systemu 32-bitowego i 4 GB dla systemu 64-bitowego
  • karta graficzna Nvidia GeForce 8600 GT 512 MB lub AMD Radeon HD 3870 512 MB
  • system operacyjny Microsoft Windows Vista (Service Pack 2), Windows 7 lub nowszy

Czyli jak widać, najstarszym obsługiwanym systemem jest Windows Vista. Czy to oznacza początek końca Windowsa XP? Nie wiadomo jeszcze jak rynek zareaguje na system oznaczony numerem 8, ale wszystko wskazuje na to, że przestarzały powoli zostanie wyparty z rynku.

Przy okazji warto dodać, że premiera gry Call of Duty Black Ops 2 odbędzie się 13 listopada, a gra będzie dostępna na platformy PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj