Francuzi wracają na rynek tabletów, oferując nowość – Archos 80 Xenon. Największym atutem tego tabletu a być cena i niezawodność. Czy jednak w kwocie 550 złotych udało się połączyć te dwie cechy? Chodzi głównie o jakość i to, co potrafi Archos 80 Xenon – niskobudżetowy tablet, który przypomina chińską podróbkę.

Nic bardziej mylnego, Francuski producent potwierdził, że ten produkt nie ma nic wspólnego z azjatyckim rynkiem i problemami tamtejszej elektroniki, która coraz śmielej zalewa europejski rynek. Archos 80 Xenon to wprawdzie nie klasyk, ani krezus parametrów technicznych, jednak w tej cenie oferuje naprawdę wiele. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

 

Wygląd Archos 80 Xenon

Tablet ten nie zachwyca estetyką. Biały, matowy plastik, który został wykonany w technologii odpornej na zarysowania (duży plus). Producent mógłby pokusić się o większą paletę barw – biały kolor odrzuca wielu potencjalnych użytkowników. Mimo to, konstrukcja jest solidna, nie wygląda na tandetę, jest dobrze spasowana, posiada intuicyjnie rozmieszczone sloty – jednym słowem – Archos 80 Xenon został pod tym względem dobrze zaprojektowany i skonstruowany.

 

Parametry techniczne Archos 80 Xenon

Przejdźmy do tego, co gadżetomaniacy lubią najbardziej, czyli do parametrów technicznych. One mówią wszystko o każdym sprzęcie. Nie będziemy koloryzować, nie będziemy także opiniować parametrów technicznych – po prostu je przedstawiamy, abyście sami mogli ocenić, czy ten tablet jest w Waszym technicznym guście.

– Wyświetlacz
8″ IPS 1024×768
– Procesor
4 rdzeniowy Snapdragon S4 1.2 GHz
– Grafika
Adreno 203
– RAM
1 GB
– Pamięć wewnętrzna
4 GB do 64 GB
– Aparat
0,3 przód, 2 tył
– Bateria
3000 mAh
– Wymiary
213 x 155 x 11,3
– Waga
440 g
– System
Android 4.1.2 Jelly Bean
– Łączność
3G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS

 

 

System

Jednym z większych minusów Archos 80 Xenon jest system. Tablet działa na dość starym systemie Android 4.1.2 Jelly Bean. Jednak nie to boli najbardziej – producent nie przewidział możliwości aktualizacji. Kupujący są więc skazani na tą wersję Androida.

 

Wydajność

To kolejny problem Archos 80 Xenon. Mimo, że sprzęt wydaje się solidny, funkcjonalność systemu pozostawia wiele do życzenia. Tablet często się zawiesza, nie działa tak płynnie, jak życzyłby sobie tego użytkownik – potrafi płatać wydajnościowe figle. Samo przeglądanie Internetu nie sprawia problemów dopóki nie wejdziemy n a stronę pełną mediów – Archos 80 Xenon po prostu nie radzi sobie z większym przeciążeniem systemu, co automatycznie przekłada się na wydłużenie czasu reakcji. Podczas testów dotarliśmy do recenzji tabletów, w której Archos 80 Xenon był na ostatnim miejscu w rankingu – to wydaje się tylko potwierdzać problemy z wydajnością.

 

Podsumowanie

Archos 80 Xenon to dobry, tani tablet dla tych, którzy nie oczekują od przenośnych gadżetów niczego nadzwyczajnego. Wszyscy, którzy liczą na płynne działanie i wysoką wydajność powinni raczej poszukać czegoś sprawdzonego i oczywiście o wiele droższego.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. Brak możliwości update Androida to prawdziwy strzał w stopę… Swoją drogą ciekawe kto zdecyduje się na na produkty tej firmy, jeszcze o niej nie słyszałem,

Skomentuj