Od 4 lat nie słyszeliśmy, aby firma Apple zaszokowała swoich klientów zupełnie nowym rozwiązaniem. Od generacji 4, Apple tylko powielał swoje pomysły, nieznacznie modyfikując generację i dodając kolejne liczby lub litery do znanych cyferek i urządzeń. Wczorajsza konferencja włodarzy Apple miała wszystko zmienić. Czy tak się stało – oto, co udało się nam ustalić.

Apple iPhone w wersji 6

Oto było pewne – Apple zapowiedział nowy model telefonu komórkowego szóstej generacji. Tym razem jednak Apple posunęło się nieco dalej, prezentując dwa nowe modele – iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Wersja 6 posiada 4,7 calowy ekran. Plus jest natomiast nieco większy i cechuje się ekranem o przekątnej 5,5 cala. Wersja Plus zdecydowanie wkracza do segmentu Phabletów. Apple znów postanowiło na smukłość – duże iPhony to zaledwie 6,9 milimetrów w wersji 6 i 7,1 milimetra w wersji Plus – te parametry czynią produkty Apple jednymi z najcieńszych.

Oba telefony bazują na znanym, ale wykonanym w nowej technologii układzie Apple A8 (technologia 20 nm). Producent zadbał także o wzrost prędkości – nowy GPU ma zapewnić aż 84 krotny wzrost prędkości w stosunku do pierwszej generacji iPhone’ów.

Sceptycy spoglądający na parametry oraz budowę telefonu już poruszają wiele ważkich problemów. Chociażby wytrzymałość telefonu lub żywotność baterii. Apple przygotował się na to i już podczas prezentacji pokazał wykres, na którym jasno widać, że nowy iPhone, mimo bardzo cienkiej obudowy i linii konstrukcyjnej wytrzymuje 14 godzin rozmów (w trybie 3G). Zaskoczeniem może być kamera – Apple wreszcie poszedł po rozum do głowy i przestał ścigać się z innymi firmami w ilości Megapikseli. 8 mega pikseli to być może nie największa wartość, ale nowy sensor sprawiają, że zdjęcia są jeszcze lepsze, niż w urządzeniach z większą wartością mega pikseli. Do kamery dołożono możliwość nagrywania filmów w jakości HD i tryb slow motion.

Premiera iPhone 6 i ceny

Apple pojawią się na półkach sklepów i operatorów już 19 września. Początkowo tylko w 8 krajach – do końca roku mają pojawić się we wszystkich, 115 krajach, w których dystrybucję prowadzi firma z jabłkiem w logo. iPhone 6 będzie dostępny w 3 wariantach – 16 GB, 64 GB i 128 GB – tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, iż producent zrezygnował z wersji 32 GB. Jeżeli chodzi o ceny, wersja 16 GB (która pojawi się na rynku jako pierwsza) będzie kosztować około 199 dolarów. Wersja Plus będzie nieco droższa – jej cena to 299 dolarów.

Apple na konferencji zaprezentował także nowy SmartWatch. Uczestnicy, którzy przybyli na konferencję otrzymali także podarunek – nowy album zespołu U2. Jest to ukłon w stronę tych, którzy korzystają z serwisu iTunes.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. Szymonista Reply

    Jedyne czym Apple zaskakuje to co raz wyższe ceny i tak już o 100% za drogich produktów 😉

Skomentuj