Kilka dni temu AMD podzieliło się z nami szczegółami odnośnie nowych mobilnych akceleratorów graficznych „Solar” a teraz w sieci pojawiły się wyniki testów jednego z nich a mowa tu o HD 8790M .

Ulepszenia które oferuje nowa architektura GCN (Graphics Core Next) mogliśmy już podziwiać w zeszłym roku kiedy to swoją premierę miały układy HD7000.W przyszłym roku swoją premierę będą mieć karty z serii HD8000 zarówno te mobilne (Solar) jak i do komputerów osobistych (Sea Island). W internecie pojawiły się testy mid-endowej grafiki mobilnej HD 8790M która osiągami znacznie przebija HD 7670M. Karta posiada 2GB pamięći z szyną danych o rozmiarze 128-bit a całość wspomagają szybkie kości DDR5. Taktowanie rdzenia wynosi 900 Mhz oraz pamięci 1000Mhz (Efektywnie 4000Mhz) zaś liczba jednostek cieniujących wynosi 384. Kartę przetestowany w takich grach jak Hitman AbsolutionFar Cry 3SkyrimWoWBattlefield 3, czy najnowsze Call of Duty Bo2 .Karta z tymi tytułami poradziła sobie bezproblemowo a w niektórych spokojnie można było ustawić najwyższą jakość grafiki ale to już wszystko zależne jest od rozdzielczości. Pewne jest to że czasy w których laptopy nie były kojarzone jako maszynka do gier minęły. Test z Far Cry 3Skyrim oraz Battlefield 3 .

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj