Wczoraj pisaliśmy o nowych kartach graficznych AMD, a dzisiaj czas na procesory. Tym razem będzie jednak więcej konkretów, ponieważ mowa o układach A10-5800K i FX-8350, które zostały zaprezentowane dziś na konferencji AMD.Konferencja AMD odbyła się w cieniu IDF (Intel Developer Forum), ale zaprezentowane układy z pewnością nie zostały przyćmione. Mowa bowiem o najmocniejszych procesorach z serii Trinity (A10-5800K) i Vishera (FX-8350).

Oba procesory zostały zaprezentowane w oparciu o platformy do gier zbudowane na płycie Asus Formula V i kartach graficznych HD7970. O ile podstawka FM2 nie jest aż tak interesująca dla graczy, o tyle wyniki procesora FX na podstawce AM3+ wzbudziły spore zainteresowanie.

Jak widzimy na powyższym zdjęciu, Athlon FX-8350 pracował z częstotliwością 4,8GHz, a wynik osiągnięty w programie CineBench wyniósł 9.05pkt. Dla porównania procesor Intel Core i7 2600K osiąga wyniki rzędu 9.3-9.4pkt, co znacznie zbliża AMD do górnej półki Intela. Na razie jednak nie możemy mówić o przełomie,  ale wygląda na to, że AMD nie składa broni i wciąż walczy na rynku procesorów dla graczy.

Źródło: TechPowerUp

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj