AMD planuje w przyszłym roku wprowadzić na rynek następce obecnych układów APU Trinty pod nazwą „Richland”. W sieci pojawiła się specyfikacja topowego desktopowego modelu AMD A10-6800K.

Plany AMD się nieco zmieniły. W przyszłym roku miały zadebiutować APU Kaveri na architekturze Steamroller ale niestety nie są jeszcze gotowe wiec firma postanawia najpierw wprowadzić na rynek APU Richland. W sieci pojawiła się specyfikacja topowego modelu A10-6800 z literką K co oczywiście oznacza odblokowany mnożnik . Procesor będzie posiadał cztery rdzenie wraz z funkcją turbo lecz niestety taktowanie jak na razie nie jest znane, kontroler pamięci DDR3 o maksymalnej częstotliwośći 2133 MHz i zgodność z podstawką FM2. Do tego dochodzi grafika Radeon z serii HD8000 obsługujący biblioteki DX11.1 . Wskaźnik TDP ma wynosić 100 lub 65 W. Premiera procesorów została ustalona na czerwiec w przyszłym roku.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj