AGD Inteligentny dom

Już niedługo Alexa będzie mogła sterować piekarnikami i kuchenkami mikrofalowymi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli posiadasz inteligentną kuchenkę mikrofalową lub piekarnik, to już niedługo będziesz mógł kontrolować je za pomocą Alexy. Amazon ogłosił, że doda obsługę tych urządzeń za pomocą prostszych komend.

Do tej pory można było używać specjalnych umiejętności Alexy (skills) dostarczanych przez inne firmy do obsługi inteligentnych urządzeń. Tak też było w przypadku piekarników i kuchenek mikrofalowych. Wszystko wskazuje na to, że po aktualizacji asystenta głosowego urządzenia można kontrolować, mówiąc po prostu „Alexa, zrób to” zamiast „Alexa, powiedz Amice, żeby podgrzała piekarnik„.

Największym problemem narazie jest aktualizacja owych urządzeń by wspierały Alexę. Jak narazie Whirlpool ma być pierwszą firmą, która umożliwi taką integrację z Alexą. GE Appliances, LG, Samsung i Kenmore również pracują nad taką integracją.

Amazon tym ruchem chce pozyskać nowych klientów, bo chyba zdaje sobie sprawę z tego, że gotowe czy pieczenie jest mocno czasochłonne i nie ma gdzie wsadzić rąk. Dzięki poleceniom głosowym można przyspieszyć pewne rzeczy.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj