Wpadki zdarzają się w każdej dziedzinie. A zwłaszcza w dziedzinie gadżetów i elektroniki postanowiliśmy przygotować zestawienie 5 smart gadżetów, które naszym zdaniem nie spełniają żadnej funkcji i są po prostu niewypałem – gadżetem, któremu nie warto poświęcić złamanego grosza.

Inmotion R2 – nowe jeździdełko, podobne do tego, które zostało zaprezentowane kilka lat temu pod nazwą Segway. Naszym zdaniem kompletne nieporozumienie, które miało zrewolucjonizować świat osobistego transportu – niestety cena i wykorzystanie sprawiły, że sprawy potoczyły się w innym kierunku.

 

Vert Jump Rate Monitor – krokomierz, który mierzy nie ilość kroków, ale skoków – coś w rodzaju skokomierza. Produkt kosztujący 120 dolarów, promowany jako gadżet dla mas – naszym zdaniem dobry tylko dla siatkarzy czy trenerów, ale nie dla zwykłego Kowalskiego.

 

Sony Walkman NW-ZX2 – tym razem sprzęt nie tyle niepotrzebny, co robiący z potencjalnych klientów totalnych idiotów. Tak Sony potraktowało potencjalnych kupujących, oferując im zwykłe urządzenie w dużo wyższej cenie. Sony twierdzi, że jest to obecnie najlepszej jakości przenośny odtwarzacz muzyki dla audiofilów – faktycznie, cena 5200 złotych może to potwierdzać (ale dźwięk już nie koniecznie).

 

Petcube – elektroniczna niania dla zwierząt. Producent reklamuje swój produkt jako nianię i monitoring zwłaszcza dla właścicieli kotów. Niestety, wbudowane czujniki często nie rejestrują wszystkiego. Jakież może być zdziwienie właściciela zwierzaka, gdy ten sprawdzając ekran Petcube nie zobaczy w nim swojego pupila.

 

Vigilant LilyPad – gadżet, który ma informować nas o pogodzie na podstawie wody w naszym basenie. Pytanie – po co? Nie wystarczy wyjrzeć przez okno, aby przekonać się, że nie pada? Co najśmieszniejsze, wielu użytkowników urządzenia zgłasza do producenta uwagi, jakoby urządzenie wysłało sprzeczne informacje o pogodzie. Wyobrażacie sobie otrzymać wiadomość od LilyPad o burzy, jednocześnie wyglądając przez okno i napawając się piękną pogodą i upałem? Bezcenne przeżycia za kilkaset dolarów.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj