Nokia, chociaż do dawna ma spore problemy, potrafi zachwycić. Tak jest też dziś, ponieważ do Polski wchodzi model 808 PureView, którego najważniejszą cechą jest niespotykany dotąd aparat. 41 calowa konstrukcja Carla Zeissa budzi respekt, ale czy smartfon znajdzie swoich nabywców?

 Główne wątpliwości stanowi cena model, bowiem wynosi aż 2649zł. Niestety dla przeciętnego klienta to sporo za dużo, a w tej cenie można mieć lustrzankę cyfrową, która oferuje o niebo lepsze parametry. Gdyby oprócz aparatu nowy telefon Nokii oferował coś jeszcze, ale jednordzeniowy procesor 1,3 GHz, 512 MB pamięci RAM i 16 GB pamięci nie są oszałamiające.

 

 

Moim skromnym zdaniem moda na piksele już dawno się skończyła i nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi telefonu z podobną specyfikacją w cenie powyżej 2500zł. Jedynym elementem, który trochę ratuje sytuację jest umieszczenie w specyfikacji 808 technologii Dolby Headphone, która pozwala na osiągnięcie niesamowitych wrażeń słuchowych. Nie zmienia to jednak faktu, iż gadżeciarze chętniej kupią nowego iPhone lub Samsunga Galaxy SIII.

Źródło grafiki: 1